Kilkudniowe wyjazdy i noclegi poza domem to doskonała okazja do odpoczynku i zwiedzania, a także odkrywania ciekawych hoteli i restauracji. Dobrze by było jednak taką podróż w odpowiedni sposób zaplanować. Jak powinniśmy to zrobić?

Zastanów się gdzie jedziesz

Idealna wycieczka wygląda inaczej dla każdego, dlatego dobrze by było poświęcić trochę czasu i zastanowić się, jaki jest cel naszej podróży. Oczywiste jest, że jeżeli wybieramy się w podróż służbową, najlepiej by hotel znajdował się w pobliskiej okolicy miejsca naszej pracy. Natomiast jeżeli nasza podróż jest prywatna, będziemy chcieli raczej znaleźć nocleg z dala od zgiełku miasta. Dodatkowo, jeżeli np. podczas prywatnego wyjazdu zależy nam na połączeniu odpoczynku i aktywności, świetnie na wyjazd sprawdzi się wypad w góry np. w miejsca takie jak Międzygórze, które znajduje się w cichej i spokojnej okolicy, a jednocześnie z bliskim dostępem do tras rowerowych czy szlaków turystycznych.

Określ długość swojej wycieczki

W zależności od tego na jak długo wyjeżdżamy, będziemy oczekiwać zupełnie innych rzeczy od naszego noclegu.

Przy dłuższym pobycie warto by hotel, w którym się zatrzymamy, miał takie udogodnienia jak własna łazienka, byśmy nie musieli martwić się o prywatność, a jednocześnie, aby jego cena była przystępna. Jeżeli zależy nam na spacerach i zwiedzaniu czy górskich wyprawach dobrze by było także, by w pobliskiej okolicy naszego noclegu znajdowały się liczne atrakcje i miejsca, w których możemy pozwiedzać. Dzięki temu nie będziemy musieli tracić cennego czasu na dojazd do każdego punktu naszej wyprawy.

Przeczytaj opinię i zarezerwuj nocleg wcześniej

Jeżeli wiemy już dokąd i na jak długo się wybieramy, z łatwością znajdziemy na trasie naszej podróży odpowiednie noclegi i hotele. Warto je sprawdzić, zapoznać się z ich cenami i przeczytać o nich opinię, choćby na portalach takich jak Booking a później zadzwonić wcześniej i zapytać o ewentualną dostępność w terminie, w którym planujemy wyjazd. Może to być szczególnie przydatne, zwłaszcza gdy wybieramy się na niego całą rodziną z dziećmi lub większą grupą.

Oczywiście, jeśli planujemy np. wyprawę w góry i cały dzień chcemy spędzać poza domem, nie muszą to być hotele o najwyższym standardzie, ale dobrze by było, gdyby panował w nich przytulny i domowy klimat, który pozwoli nam się zregenerować i nabrać sił pomiędzy kolejnymi wyprawami.

Międzygórze- sprawdzone noclegi

Jak widać, wybór odpowiedniego noclegu ma ogromne znaczenie i w dużej mierze zależy od celu naszej podróży. Jeżeli wybieramy się na kilku dniową wycieczkę, zwłaszcza w góry i okolice np. Bystrzycy Kłodzkiej warto dodatkowo postawić na miejsca z wieloletnią i ciekawą historią, takie jak np. pensjonat międzygórze Słoneczna Willa. Oferuje on swoim gościom nie tylko pokoje z licznymi udogodnieniami takimi jak wysoki standard, czy własna łazienka, ale i hotelową restaurację z jednymi z najlepszych posiłków w tej okolicy, a także kominkiem, drink-barem czy kącikiem zabaw dla dzieci co ma szczególne znaczenie, jeśli wyjazd planujemy całą rodziną.